• свлечиште

Уште трае потрагата по исчезнатите во свлечиштето во Индонезија

Спасувачите со лопати и мотики копаат за да пронајдат најмалку 47 лица кои сè уште се водат како исчезнати по лизгањето на земјиштето кое затрупа куќи на островите Натуна во Индонезија. Досега е потврдена смртта на 10 луѓе, изјави денеска претставник на локалните власти. Најмалку четири лица се во критична состојба откако тони кал затрупаа …

Уште трае потрагата по исчезнатите во свлечиштето во Индонезија Read More »