Tag : рита ора

Магазин Магазин слајдер Сцена

Пејачката Рита Ора со провокативна фотографија ги покажа своите атрибути: Тренингот е нејзината омилена активност за време на карантинот!

Слободен Печат
Британската пејачка со албанско потекло, Рита Ора, често објавува провокативни фотографии на социјалната мрежа Инстаграм. Овој пат, таа објави фотографии после нејзиниот тренинг. На првата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Рита Ора го облече најмалото бикини кое го има дома и ја покажа совршената фигура (ФОТО)

Слободен печат.
Многу јавни личности полека се трудат да ги вратат во „живот“ своите фанови,  а за тоа им помагаат социјалните медиуми. Ѕвездите се почесто објавуваат фотографии...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Рита Ора, Џеј Ло, Бела Хадид… Црвениот тепих го заменија со Инстаграм, но со помалку облека на себе (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Ни светските ѕвезди не ги заобиколи изолацијата поради пандемијата на коронавирусот. Принудени се да престојуваат меѓу четири ѕида, а гламурозните настани и црвениот тепих сега...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Максимално опуштена: Рита Ора објави фотка од природа, но фановите го забележаа тоа што го пишува на нејзината маичка! (ФОТО)

Васко Спасоски
Англиската пејачка со албанско потекло Рита Ора (29) времето во карантин го поминува на селскиот имот во Котсволдс, кој се наоѓа 150 километри од Лондон....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Рита Ора ужива во изолацијата на село и тоа без градник! (ФОТО)

Васко Спасоски
Најпопуларната пејачка со албанско потекло Рита Ора (29) моментално се наоѓа во изолација во Лондон и тоа на селскиот имот во Котсволдс, 150 километри надвор...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Рита Ора побегна на село од коронавирусот, селаните бесни

Слободен печат
Рита Ора го напушти Лондон и побегна на село откако е воведен карантин, а нејзините нови соседи воопшто не се среќни поради тоа. Пејачката во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Рита Ора ниту во карантин не ги заборава машките обожаватели: Пејачката позира со голи гради! (ФОТО)

Васко Спасоски
Една од најпознатите пејачки во моментов во светот, прекрасната Рита Ора и во овие карантински денови не ги заборава своите пријатели на социјалните мрежи. Пејачката...
Забава Магазин

 Рита Ора продава маички за да донира пари во борба против коронавирусот

Слободен печат
Ријана за борбата против коронавирусот донираше 5 милиони долари, актерката Гал Гадот ги поттикна славните заедно да запеат на Инстаграм, а Рита Ора одлучи да...
Забава Магазин Некатегоризирано

Рита Ора ги разлути фановите со новата колекција: Сакаш публицитет во време на пандемија! (ФОТО)

Слободен печат
Ријана за борбата против коронавирусот донираше 5 милиони долари, актерката Гал Гадот ги потикна славните заедно да запеат на Инстаграм, а Рита Ора одлучи да...
Еспресо Шоу биз

Рита Ора во поза која ги излуди машките фанови (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Рита Ора позната е по скандалозните, а некогаш и провокативни изданија, но од друга страна не е чест случај да ги споделува своите голи...