4 C
Скопје

Tag : поседување

Хроника

Скопјанец обвинет за незаконско поседување оружје

Основното јавно обвинителство Велес до Основен суд Велес поднесе Обвинителен акт против лице од Скопје на возраст од 27 години за кривично дело – Неовластено...
Хроника

Арсенал оружје пронајден во домот на штипјанец

Слободен печат
Вчера од 16.30 до 17.40 часот во Штип, при извршен претрес во домот и помошните простории на М.Б.(44) од Штип, по претходна судска наредба, од...
Хроника

Поради поседување на марихуана се уапсени четири лица

Слободен печат
Вчера во 15.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје од бул.„АСНОМ“ го лишиле од слобода Ф.Д.(21) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него...
Хроника

Битолчанец недозволено поседувал оружје: Еве што е пронајдено во неговиот дом

Слободен печат
На ден 15.05.2019 година врз основа на Наредба за претрес на дом издадена од судија на предходна постапка од Основен  суд Битола, од страна на...
Хроника

Гостиварец приведен поради поседување дрога

Слободен печат
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Н.У.(49) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично „неовластено производство и пуштање...