Поради поседување на марихуана се уапсени четири лица

Вчера во 15.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје од бул.„АСНОМ“ го лишиле од слобода Ф.Д.(21) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Вчера во 17.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје од подрачјето на Бит Пазар го лишиле од слобода Л.А.(30) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Синоќа во 23.30 часот на ул.„180“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода А.А.(29) од Тетово, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена дробилка со остатоци од марихуана, ризла и нож.

Синоќа 16.11.2019 во 20.45 часот на ул.„Иво Лола Рибар“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Ф.Ф.(22) од Тетово, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана и два ножа

Прочитајте и...  Малолетници се судриле со велосипеди на патот Велес-Градско

По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Прочитај повеќе

Потешко повреден работник на изградба на објект во Аеродром

Слободен печат

Се удави човек во Охридско Езерo

Слободен печат

Казни за 29 граѓани и две фирми од Струмица

Горан Наумовски

Скопјанка се повредила во градски автобус

Малолетници се судриле со велосипеди на патот Велес-Градско

Охриѓанец паднал во провалија

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Возач со автомобил удрил во жена, а потоа ја нападнал

Кумановец починал по пад во ископ во каменолом

Слободен печат

Во пожар во Скопје изгоре владино возило

Слободен печат

Почина затвореник кој издржувал казна затвор во КПУ „Идризово“

Слободен печат

Тетовец изрешетан со куршуми од две лица

Слободен печат

Мртов маж пронајден во стан во Козле, соседите пријавиле непријатна миризба

Слободен печат