23 C
Скопје

Тројца приведени за поседување хероин

Тројца мажи од Тетово и Пирок се приведени денеска откако полицајци при преглед им нашла дрога. Тие се уапсени при акцијата на полицијата на улицата „Љуботенска” во градот.

колу 11 часот и 30 минути, на улица „Љуботенска” во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода О.В.(42) и Р.Р.(40) од тетовски Пирок и Б.Љ.(40) од Тетово, затоа што при нивен преглед им бил пронајден хероин. Тие се задржани во Полициската станица Тетово и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе им бидат изготвени соодветни поднесоци, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Поврзани вести

Повреден мотоциклист во сообраќајка во Ѓорче Петров

121 сообраќаен прекршок во Скопје, 64 за брзо возење

Вознемирувачка содржина: Превртен автомобил пред Коњари

Слободен печат

Во Клиничкиот центар починал повреден работник, телото е предадено на обдукција

Слободен печат

Трагедија во Неготино, се превртел со трактор и починал

Слободен печат

Извлечен човечки труп од реката Вардар

МИА Агенција

Остави Коментар