Tag : песок

Магазин Магазин слајдер Сцена

Софија Вергара објави фотка од младоста, фановите подзинаа (ФОТО)

Слободен печат
Софија Вергара има речиси 50 години, а се уште мами воздишки со својата појава. Оваа прекрасна латино актерка на својот Инстаграм профил објави фотографија од...
Магазин Семејство

Не мора да го чекате летото за дечињата да играат со песок

Слободен печат
Психијатрите, психолозите и педагозите постојано потенцираат дека играта е најпогодниот начин за децата да учат. Затоа, многу е важно играчките, книгите и активностите кои ги...
Вести Свет

„Блумберг“: Иранци пукале во песочни дини за да избегнат американски одговор

Слободен печат
Иран се чини дека сакал да избегне американски жртви, па така ракетите испукани како одмазда за убиството на генералот Касим Сулејмани, погодиле песочни дини околу...
Еспресо Шоу биз

Панчо и Андреј од ДНК во песок до уши! (ФОТО)

Слободен печат
Познатите аренби-изведувачи, Панчо и Андреј од ДНК веќе неколку дена во Анталија – Турција го снимаат најновиот видеоспот за новата песна која треба да излезе...
Вести Свет

Француски пар УКРАЛ 40 килограми песок од Сардинија – Сега им се ЗАКАНУВА казна од 6 години затвор

Слободен печат
На француски пар, во чиј автомобил се пронајдени 40 килограми песок од Сардинија, им се заканува казна од шест години затвор. Тие тврдат дека песокот...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Обвинителката Ристоска се јави со интересен статус (ФОТО)

Слободен печат
Обвинителката од СЈО, Ленче Ристовска вчера на Фејсбук напиша статус на англиски јазик, со кој порача дека со панично движење се тоне подлабоко во живиот...
Магазин Семејство

Супер трик како да го отстраните песокот од детските стапала

Слободен печат
Денот со децата на плажа е уживање се додека не дојде моментот да тргнете кон собата, после правењето на кули од песок …. кулите остануваат...
Вести Ви Препорачуваме Свет

„СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ НА ФЛОРИДА: Современи трагачи по злато наоѓаат во песокот ролекси од 18.000 долари (ФОТО)

Милорад Стојмановски
Америка се сака, не само поради можностите што ги нуди, слободата што се ужива, богатството што привлекувало мигранти повеќе од еден век, туку и поради...
Вести Скопје

Отворени се игралиштата за одбојка и ракомет на кеј

Слободен печат
Од денеска, (07.06.2019 година, петок) почнуваат со работа одбојкарското и ракометното игралиште на песок на Кејот на реката Вардар (од страната на Луна паркот). Сите...
Забава Магазин

ВОЛШЕБНО: Фестивал на песочни скулптури (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
5.000 тони песок ќе бидат претворени во песочни скулптури и артистички креации на Фестивалот за песочни скулптури во Вестон. Годинава овој настан ќе се фокусира...