Tag : мелем

Здравје Магазин Магазин слајдер

Челична одбрана од вируси и бактерии: Рецепт за народен мелем од нане и мед за здрави бели дробови

Слободен печат
Идеален е за зајакнување на имунитетот, но и за чистење на бронхиите и белите дробови… Нането е најпознатата лековита билка која расте на нашите простори,...
Забава Магазин

Зајакнете ја одбраната од коронавирусот одвнатре: овие намирници кога ќе се измешаат се антивоспалителен штит!

Слободен печат
На сите нас секако најголема желба ни е коронавирусот да не заобиколи, а за тоа може да си помогнеме и со некои моќни комбинации од...