24.8 C
Скопје

Tag : Марко Маринковиќ – Слаткар

Ви Препорачуваме Живот Забава Магазин Магазин слајдер Семејство Сцена

Марко Маринковиќ-Слаткар за флиперите, марихуаната, пелтечењето и музиката: Во времето на татко ми било незамисливо да има рапер кој пцуе и така чесно заработува пари, сега има повеќе опции

Мими Стојановска
После долго време и ниту едно интервју, Марко прифати да проговори за нешта за кои претходно не зборувал. Татковската улога заедно со пандемијата, го оттргнаа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Распукала Шар Планина“: Слаткар има нова песна, а во спотот главна улога е една од најжешките Македонки! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
„Распукала Шар Планина“ се вика најновото остварување на познатиот рапер Марко Маринковиќ – Слаткар. Песната има и видеоспот во кој се појавува атрактивната Елеонора Миљковиќ,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Слаткар и Сања станаа родители: Бебето доби многу интересно име! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатиот рапер Марко Маринковиќ – Слаткар и поранешната манекенка Сања Николиќ станаа родители.  Оваа информација ја објави Слаткар на своите социјални мрежи, објавувајќи фотографија на...