11 C
Скопје

Tag : клуб

Вести Македонија

Џафери го поздрави конститутирањето на Клубот за младински прашања и политики

Слободен печат
Претседателот на Собранието, Талат Џафери денеска го поздрави одржувањето на конститутивната седница на Клубот за младински прашања и политики, на членовите им посака плоден и...
Вести Свет

ВИДЕО I Забава се претвори во трагедија: Свлечиште уништи ноќен клуб, при што загинаа најмалку седум лица!

И.И.
Најмалку седум лица загинаа рано утрово во Колумбија кога свлечиште уништи ноќен клуб. На северот на Колумбија, поради обилни дождови, одрон однесе мал ноќен клуб...
Спорт Фудбал

Згасна фудбалски второлигаш во Македонија!

Слободен печат
Tажна вест за македонскиот фудбал, за фудбалот во с. Форино и целиот Гостивар, исчезна фудбалски клуб со 42-годишна традиција. Денеска Вардар Форино требаше да го...
Спорт Фудбал

Митревски поради воената состојба во Ерменија го напушти Алашкерт!

Слободен печат
Македонскиот фудбалер Ристо Митревски е принуден поради воената состојба во Ерменија да го напушти тамошниот клуб Алашкерт. Нашиот 29-годишен одбранбен играч веќе запиша четири настапи...
Вести Економија

ОЈО Прилеп утврдува евентуална кривична одговорност за забавата во ноќен клуб

Слободен печат
Почитување на постоечките но и воведување на поригорозни мерки бараат прилепчаните откако прилепското основно јавно обвинителство оформи предмет по допрен глас за викенд забавата со...
Спорт Фудбал

Асистираше за светско злато, а сега на 29 години нема клуб!

Слободен печат
Борусија Дортмунд го раскина договорот со Андре Ширле, 29-годишниот поранешен германски репрезентативец. Потсетување, Ширле асистирираше до Марио Геце во финалето на Светското првенство 2014 година...
Ракомет Спорт

Шундовски е нов тренер на Ал Рајан

Слободен печат
Поранешниот македонски селектор има нов клуб во тренерската кариера, станува збор за катарскиот прволигаш Ал Рајан. Сезонава Ал Рајан се наоѓаше на петтото место со...
Спорт Фудбал

Мистерија „Саул“: Што ќе се дознае за три дена!? (ФОТО)

Слободен печат
Еден од најлојалните фудбалери на Атлетико Мадрид, Саул Њигез на својот профил на Твитер објави една порака која ја збуни шпанската, но и пошироката јавност....
Ракомет Спорт

Официјално: И Горбок ќе го напушти Вардар

Слободен печат
Сергеј Горбок (37) потврди на социјалните мрежи дека си заминува од македонскиот ракометен шампион Вардар. Рускиот интернационалец им се заблагодарува на сите, за сето што...
Ракомет Спорт

Романците негираат трансфер на Тешеира во Металург!

Слободен печат
Денеска клубот од „Автокоманда“ го промовираше своето ново засилување, обезбедувајќи ги услугите на бразилскиот репрезентативец Енрике Тешеира. Но, романските медиуми информираат дека реалноста се чини...