Tag : јадран

Магазин Магазин слајдер Сцена

Инфлуенсерката која го „запали“ Јадранот: Погледнете ги нејзините провокативни фотографии од Хрватската ривиера!

Слободен Печат
Во Хрватска пристигна полската инфлуенсерка Вероника Белик која ја започна својата турнеја по Јадранот, а на друштвените мрежи постојано споделува фотографии. Вероника својата турнеја ја...
Вести Регион

Хрватското приморје ќе биде потопено до 2100 година (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Новиот извештај за стапката на загаденост на Земјината атмосфера доведе до тоа во 2017 година, во светски рамки доведе до глобално зголемување на нивото на...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Никој не знаел што плива во Јадранското море, а сега се појави и снимка: Луѓето во шок (ВИДЕО)

Слободен печат
Морски ангел (Pneumodermopsis cfr. paucidens),  всушност е мал воден полжав за кој до овој октомври не се знаеше дека живее во Јадранското море. Откако бил...