ВИДЕО: Баерн и со играч помалку пресилен за Гројтер

Фудбалерите на Баерн Минхен како гости го совладаа Гројтер Фирт со 1:3 (0:2) во првиот натпревар од шестото коло во Бундеслигата. Прашањето околу победникот фудбалерите на Баерн го решија уште во првото полувреме кога поведоа со 0:2 со головите на Томас Милер и на Џошуа Кимих. Иако на стартот од второто полувреме баварците останаа без …

ВИДЕО: Баерн и со играч помалку пресилен за Гројтер Read More »