18 C
Скопје

Tag : Додик

Вести Регион

Додик: Република Српска ја почитува СПЦ и тоа што го прави црквата

Слободен печат
По средбата со Неговата Светост Српскиот патријарх Порфириј, српскиот член и претседател на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, се заблагодари за приемот по повод најголемиот...
Вести Регион Слајдер

Додик: Не кријам, се залагам за независност, но не повикувам на војна

Слободен печат
Претседателот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, рече дека многумина се обиделе да ја искористат приказната за нон-пејперот „за да упатат напад врз Република Српска“....
Вести Регион Слајдер

ФОТО I Твитер и Фејсбук се вжештија откако инспекција влезе во ресторанот на ќерката на Додик

Слободен печат
Пазарната инспекција на градот Бања Лука вечерва се појави вечерва пред ресторанот „Агапе“, по пријава од откако граѓаните. Советникот Иван Бегиќ ја објави оваа вест...
Вести Регион Слајдер

Додик: ЕУ не измами за вакцините – ги плативме, а не ги добивме

Слободен печат
Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик денеска постави прашање – зошто од Европската унија не испорачуваат вакцини против коронавирус за БиХ, кои се...
Вести Регион

Додик: Или БиХ доследно ќе го почитува Дејтонскиот договор или ќе се распадне

Слободен печат
Претседавачот на Претседателството на БиХ Милорад Додик изјави денес дека Босна и Херцеговина или доследно ќе ги почитува одредбите на Дејтонскиот мировен договор или мирно...
Вести Ви Препорачуваме Регион СП Неделник

БиХ и НАТО: Додик го прифати патот кон НАТО, нека престане да зборува глупости!

Слободен печат
Одлуките на Советот на министри на Босна и Херцеговина за формирање на Комисија за соработка со НАТО, спроведувањето на „Програмата за реформи во БиХ 2019-2020...
Вести Регион

Беќировиќ тврди дека лидерите на БиХ се повлекуваат: Од 2022 година ќе ги нема Додик, Изетбеговиќ и Човиќ

Слободен печат
Зијад Беќировиќ, директорот на Меѓународниот институт за блискоисточни и балкански студии, вечерва на Н1 рече дека по изборите во 2022 година, во Босна и Херцеговина...
Вести Регион Слајдер

Додик ги одбива условите за влез на БиХ во ЕУ: Три од нив се неприфатливи

Слободен печат
Српскиот член и претседавач на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик најави дека Босна и Херцеговина нема напредок кон статусот кандидаат за членство за...
Вести Регион Слајдер

Додик: Случајот „икона“ е класичен спин што го креираше Турковиќ

Слободен печат
Српскиот член и претседавач на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик  денеска беше сослушан во Обвинителството на САД во својство на сведок за предметот...
Вести Регион

ВИДЕО: Додик сослушан во Обвинителството на БиХ поради сомнителна икона што му ја подарил на Лавров

И.И.
Претседателот на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик, денеска мораше да се јави во Обвинителството на БиХ во Сараево, а според локалните медиуми, тој...