• белата куќа

Ројтерс: Белата куќа ќе разговара за воведување на задолжителна вакцинација против корона

Копнената граница на САД со Канада и Мексико останува затворена за патување, соопшти денеска Министерството за домашна безбедност. Одлуката за едномесечното продолжување доаѓа откако Канада во понеделникот објави дека ќе им овозможи на Американците целосно вакцинирани против ковид-19 да влезат во земјата од 9 август. Во последните 16 месеци беше забрането влегување во САД по …

Ројтерс: Белата куќа ќе разговара за воведување на задолжителна вакцинација против корона Read More »