29 C
Скопје

Tag : аба 2 лига

Кошарка Спорт

Студентски центар идната сезона ќе игра во АБА Лигата

Слободен печат
Црногорскиот тим Студентски центар идната сезона ќе игра во АБА лигата откако триумфира во плејофот во АБА2. Црногорскиот тим во реванш финалниот натпревар во АБА2...
Кошарка Спорт

Младеновски му донесе четврти триумф на Работнички во АБА2 Лигата

Слободен печат
Кошаркарите на Работнички ја остварија првата победа на последниот турнир од регуларниот дел од сезоната во АБА2 лигата, а севкупно четврти откако со 67:66 славеа...
Кошарка Спорт

„Металците“ драстично ослабени ќе бркаат плејоф во АБА2 лигата

Слободен печат
Екипата на МЗТ Скопје Аеродром ќе биде драстично ослабена на претстојниот турнир од АБА2-лигата кој ќе се игра на Златибор, бидејќи во последен момент од...
Кошарка Спорт

АБА2 Лига: МЗТ Скопје во финишот остана без победата над Младост

Слободен печат
Кошаркарите на МЗТ Скопје со пораз го завршија настапот на „меурот“ во Сараево во АБА2 лигата. „Металците“ во последниот натпревар на турнирот во Сараево загубија...
Кошарка Спорт

АБА2: Широки го декласира Работнички

Слободен печат
Кошаркарите на Работнички доживеаја убедлив пораз од 106:77 од Широки со што ги намалија шансите за за пласман во плејофот во АБА2-лигата. Одлучувачки момент на...
Кошарка Спорт

Кочов: Заслужена победа на МЗТ Скопје

Слободен печат
Кошаркарите на МЗТ Скопје славеа во првата пресметка против Работнички во натпреварување кое има меѓународен карактер. Во неизвесен натпревар исполнет со пресврти, „металците“ победија со...
Кошарка Спорт

Македонската претсметка во АБА2 лигата му припадна на МЗТ Скопје

Слободен печат
Одлучувачки момент за натпреварот беше серијата од 8:0 на кошаркарите на МЗТ Скопје во финишот од натпреварот, односно во последните две минути од средбата. Натпреварот...
Кошарка Спорт

АБА 2 лига: Победнички старт на МЗТ Скопје во Бања Лука

Слободен печат
„Металците“ успешно го започнаа вториот турнир од АБА 2 лигата кој се одржува во Бања Лука, вечерва триумфираа против словенечкиот Хелиос со резултат 69:70. За...
Вести Кошарка Спорт

Поради двајца позитивни кошаркари на ковид-19: Работнички не отпатува во Бања Лука на турнир во АБА 2 лигата

Слободен печат
Кошаркарите на Работнички не отпатуваа во Бања Лука на вториот турнир во АБА 2 лигата што почнува во понеделник (18 јануари). Причина се двајцата позитивни...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје и Работнички ќе играат во Бања Лука!

Слободен печат
Вториот турнир од сезоната 2020/2021 во АБА 2 лигата ќе се игра во Бања Лука. Домаќин на т.н. „балон“, вториот во оваа сезона, ќе биде...