• центар

Починат човек пронајден во центарот на Скопје

64-годишен жител на Скопје вчеравечер бил пронајден починат на улицата „Даме Груев“, соопшти МВР. „На 30.01.2023 во 22.33 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека на ул.„Даме Груев” бил пронајден починат З.М.(64) од Скопје“, се вели во полициското соопштение. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба …

Починат човек пронајден во центарот на Скопје Read More »