Сузана Турунџиева: Не е важно колку години трае едно пријателство, туку колку искрени насмевки се родиле во него

Instagram
Фото: Instagram

Сузана Турурнџиева на својот инстаграм профил сподели уште една фотографија во друштво на хероината од документарниот филм „Медена земја“ – Атиџе Муратова.

Под фотографијата Сузана напиша: „Не е важно колку години трае едно пријателство, туку колку искрени насмевки се родиле во него“.

Нивното искрено пријателство не освојува, а секоj гест и внимание кои си го пружаат меѓусебно е нешто многу вредно.

Уживаме во дружењето на Сузана Турунџиева и Атиџе Муратова и со задоволство ги следиме сите нивни заеднички моменти кои Сузе ги споделува на својот инстаграм – профил.

Видео на денот