Стефан од „Некст тајм“ за ова лето ќе ви препорача: На гравче во Жван, на пливање во Љубаништe! (ФОТО)

Пандемијата на коронавирусот ги затвори границите ширум светот, па така можноста за летување на море ова ќе биде ограничена, а можеби и забранета.

Но, тоа можеби и не е толку лошо. Ова е конечно шанса да ги запознаеме убавините на нашата земја, која ги има навистина доста.

Планина, езеро, кампување, река, рурален туризам се само дел од тоа што го пружа ова наше поднебје.

Фото: Инстаграм

Дестинации има многу, а ваше е само да изберете. Ако ви треба помош, тогаш тука е Стефан Филиповски од „Некст тајм“, кој ни препорача три дестинации кои треба да ги посетите ова лето.

Фото: Инстаграм

 Како прва дестинација би го одбрал селото Жван. Од таму потекнува нашиот татко. Жван е место или село кое се наоѓа во општина Демир Хисар и го избирам токму него како дестинација затоа што кога и да отидам таму наоѓам посебен мир , чист воздух и преубава природа , секако и жванско гравче.

Прочитајте и...  Дилема на многу родители: Дали зимава против грип треба да се вакцинираат и децата?
Фото: Инстаграм

Како втора дестинација би го одбрал Љубаниште Охрид. Љубаниште е исто така едно од поубавите места. Тоа не значи дека нуди луксуз вили и било што , едноставно самата смиреност оддалеченост од градот и автентичност и убава плажа, нуди да се почувствуваш посебно. Имам доста спомени во глава од тоа место така што, ете тоа е едно од моите омилени места.

Фото: Инстаграм

Како трето, да не биде веќе кажано и видено, па да речам Маврово или некоја планина, јас би го одбрал мојот мотор и возењето низ сите преубави места низ Македонија… Места каде што возам уживам да застанам и да направам слика, на пример еден од најубавите е патот од Велес до Свети Николе .

Прочитајте и...  Ана Николиќ: Требаше да се занимавам со друга професија, но моите родители рекоа „не“

Прочитај повеќе

Ќе биде исполнета последната желба на Исидора Бјелица! (ФОТО)

Васко Спасоски

Нов урнебесен тренд на интернет: Луѓето ги глумат своите партнери (ВИДЕО)

Слободен Печат

Хајди Клум се сликаше скроз гола, но погледнете кој лежи покрај неа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Посветете се на менталното здравје: Физички симптоми кои ги предизвикува осаменоста

Слободен Печат

Доста е, ми треба мир: Пејачката Анабела се повлекува од музиката и јавниот живот!

Васко Спасоски

Легендарната Софија Лорен по 11 години се враќа на филмското платно!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Покрај тоа што кажува добри вицеви, Сашко Коцев знае да биде и романтичен: Актерот со фотка од него и сорпугата Смиљана ја одбележа годишницата од бракот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пиел по 50 кафиња на ден: Најчудните навики на познатите писатели!

Слободен Печат

Стручњаците предупредуваат: Сонот е пресуден за здравјето на мозокот!

Слободен Печат

Цеца Ражнатовиќ денеска беше на судење со Јелена Карлеуша со чанта од 2.300 евра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дали се сеќавате на футуристичкото семејство „The Jetsons“? Првата анимирана серија во боја на тв-мрежата ABC (ВИДЕО)

Слободен Печат

Пејачката Сара Мејс позира во интересен фустан со висок шлиц (ФОТО)

Васко Спасоски