Стефан од „Некст тајм“ за ова лето ќе ви препорача: На гравче во Жван, на пливање во Љубаништe! (ФОТО)

Пандемијата на коронавирусот ги затвори границите ширум светот, па така можноста за летување на море ова ќе биде ограничена, а можеби и забранета.

Но, тоа можеби и не е толку лошо. Ова е конечно шанса да ги запознаеме убавините на нашата земја, која ги има навистина доста.

Планина, езеро, кампување, река, рурален туризам се само дел од тоа што го пружа ова наше поднебје.

Фото: Инстаграм

Дестинации има многу, а ваше е само да изберете. Ако ви треба помош, тогаш тука е Стефан Филиповски од „Некст тајм“, кој ни препорача три дестинации кои треба да ги посетите ова лето.

Фото: Инстаграм

 Како прва дестинација би го одбрал селото Жван. Од таму потекнува нашиот татко. Жван е место или село кое се наоѓа во општина Демир Хисар и го избирам токму него како дестинација затоа што кога и да отидам таму наоѓам посебен мир , чист воздух и преубава природа , секако и жванско гравче.

Прочитајте и...  Вкусови што се памтат: Грчка кујна – Галотопита (РЕЦЕПТ)
Фото: Инстаграм

Како втора дестинација би го одбрал Љубаниште Охрид. Љубаниште е исто така едно од поубавите места. Тоа не значи дека нуди луксуз вили и било што , едноставно самата смиреност оддалеченост од градот и автентичност и убава плажа, нуди да се почувствуваш посебно. Имам доста спомени во глава од тоа место така што, ете тоа е едно од моите омилени места.

Фото: Инстаграм

Како трето, да не биде веќе кажано и видено, па да речам Маврово или некоја планина, јас би го одбрал мојот мотор и возењето низ сите преубави места низ Македонија… Места каде што возам уживам да застанам и да направам слика, на пример еден од најубавите е патот од Велес до Свети Николе .

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 24 ноември: Ќе бидете расположени за љубов и за покажување емоции

Поврзани вести

Меланија Трамп за последен пат традиционално ја пречека божиќната елка во Белата куќа

Слободен Печат

Дали навистина ни е потребен додаток на колаген?

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 24 ноември: Ќе бидете расположени за љубов и за покажување емоции

Слободен печат

Виц на денот: Игралиште

Слободен печат

ФОТО: Погледнете каква убавица има покрај себе фудбалерот Дарко Велковски!

Васко Спасовски

ВИДЕО: Сара Мејс плачеше во емисија во живо!

Слободен Печат

Остави Коментар