Tag : демир хисар

Вести Македонија Слајдер

Во Психијатриската болница во Демир Хисар има 17 пациенти и двајца вработени позитивни на коронавирусот

Слободен печат
Во Психијатриската болница во Демир Хисар се регистрирани 17 пациенти позитивни на коронавирусот, како и медицинска сестра и физички работник, пренесува сакамдакажам.мк. Во болницата постои...
Хроника

Тешко повреден тракторист од Демир Хисар

Во Пполициската станица во Демир Хисар вчера е пријавено дека во Итната медицинска помош во локалната болница е донесен Т.А.(33) од село Долно Јаболчиште, кој...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Стефан од „Некст тајм“ за ова лето ќе ви препорача: На гравче во Жван, на пливање во Љубаништe! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пандемијата на коронавирусот ги затвори границите ширум светот, па така можноста за летување на море ова ќе биде ограничена, а можеби и забранета. Но, тоа...
Вести Економија

Шеќеринска: Со вистински приоритети и соработка на властите успесите се видливи

Слободен печат
Градиме нова развојна македонска економија и создаваме услови за подобри работни места и повисоки плати, истакна Радмила Шекеринска, носител на кандидатската листа за пратеници од...
Хроника

Дете паднало од мотор, завршило во болница

Лекар од Итната помош од болницата во Демир Хисар било пријавено дека лекарска помош побарал 15 – годишен малолетник од селото Бараково, кој иал тешки...
Хроника

Пријава за тројца општински функционери од Демир Хисар

Битолското јавно обвинителство поднесе обвинителе акт против три лциа кои се обвинети за злоупотреба на службена положба, а еден од нив за несовесно работење во...
Вести Македонија

Крушевчани и демирхисарци си добија свои регистарски таблички

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи излезе во пресрет на граѓаните на општините Демир Хисар и Крушево и го одобри барањето за добивање на сопствени регистарски ознаки...