Tag : Некст Тајм

Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Стефан од „Некст тајм“ испеа песна на Лозано, а тој му напиша: Добро ти легнала!

Васко Спасовски
Стефан Филиповски од дуото „Некст тајм“ вчеравечер на својот профил на Инстаграм објави видео на кое може да се слушне како пее песна од неговиот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Стефан од „Некст тајм“ за ова лето ќе ви препорача: На гравче во Жван, на пливање во Љубаништe! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пандемијата на коронавирусот ги затвори границите ширум светот, па така можноста за летување на море ова ќе биде ограничена, а можеби и забранета. Но, тоа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кратко траеше љубовта: Стефан од „Некст тајм“ раскина со манекенката Маја Ристевска! (ФОТО)

Васко Спасоски
Тивко ја започнаа, но и тивко ја прекинаа љубовната врска познатиот музичар Стефан Филиповски од дуото „Некст тајм“ и манекенката Маја Ристевска. Познатиот пејач наводно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Македонската естрада со настапи во мрак се обединува за Часот на планетата Земја

Слободен печат
Часот на планетата Земја, глобалниот момент на солидарност за планетата ќе се одржи во сабота на 28 март. Во 20:30 часот по локално време ќе...
Забава Магазин Некатегоризирано

Пред пет години ме сретна мене и не зажали: Мартин од „Некст тајм“ денеска има добра причина за славење! (ФОТО)

Слободен печат
Тој и неговата сакана – ракометарката Андреа Белеска слават пет години од нивната љубовна врска. Познатиот музичар објави фотка на која тој позира заедно со...
Еспресо Шоу биз

Мартин од „Некст тајм“ го покани Дино Мерлин во Скопје – ама погледнете каква покана одбра (ФОТО)

Слободен печат
Мартин Филиповски од популарното дуо Некст Тајм преку својот профил на Инстаграм го покани неговиот колега Дино Мерлин во Скопје. Имено, Филиповски преку „стори“ објава...
Еспресо Шоу биз

Според Јутјуб најслушана песна во Македонија во моментов е „Јовка Кумановка“ на Некст Тајм (ВИДЕО)

Слободен печат
Според Јутјуб новиот спот на момците од дуото „Некст Тајм“, за песната „Јовка Кумановка“ моментално е најпрегледуваното видео во нашата земја. За само два дена...
Еспресо Шоу биз

Некст Тајм со нова преработка – погледнете за која песна станува збор (ФОТО)

Слободен печат
И покрај многубројните турнеи низ Македонија и соседна Бугарија, момците од дуото „Некст Тајм“, Стефан и Мартин изминатиот период работеа паралелно и на нивниот најнов...
Еспресо Шоу биз

Изгледа многу болно: Мартин од „Некст Тајм“ со длабока исекотина по неговото лице (ФОТО)

Слободен печат
Мартин Филиповски од дуото „Некст Тајм“ ги вознемири своите пријатели на социјалните мрежи со фотографијата која ја објави на својот профил на Инстаграм. На неговото...
Вести Култура

Фестивалот „One love tour“ со „Некст Тајм“, Џамбо Ангушев и Слаткаристика

Слободен печат
Фестивалот „One love tour“ ќе започне во Банско на 20 јули, а потоа ќе се одржува во Струмица на 15 август, во Крива Паланка на...
MacedonianAlbanianBulgarian