Tag : Стефан Филиповски

Магазин Магазин слајдер Сцена

Стефан од „Некст тајм“ за ова лето ќе ви препорача: На гравче во Жван, на пливање во Љубаништe! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пандемијата на коронавирусот ги затвори границите ширум светот, па така можноста за летување на море ова ќе биде ограничена, а можеби и забранета. Но, тоа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кратко траеше љубовта: Стефан од „Некст тајм“ раскина со манекенката Маја Ристевска! (ФОТО)

Васко Спасоски
Тивко ја започнаа, но и тивко ја прекинаа љубовната врска познатиот музичар Стефан Филиповски од дуото „Некст тајм“ и манекенката Маја Ристевска. Познатиот пејач наводно...