Tag : свети николе

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Епидемиолозите „се раскинаа од работа”: Тешко се постигнува да се прават контролни брисови за Ковид 19

Мирослава Бурнс
Еден епидемиолог, еден возач и еден медицински техничар од Центарот за јавно здравје Велес едвај постигнуваат да ги сработат сите случаи на коронавирусот и нивните...
Вести Македонија Слајдер

Откако се жалеа граѓаните Свети Николе добива мобилен пункт за тестирање на ковид-19

Слободен печат
Свети Николе добива мобилен пункт за тестирање за коронавирус. Градоначалникот на Општина Свети Николе, Сашо Велковски вели дека одлуката на Владата ја добиле денеска. -Како...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Работнички од Свети Николе се водат како Ковид позитивни и се затворени дома и по 35 дена!

Мирослава Бурнс
Работнички во текстилна индустрија во Свети Николе кои биле позитивни на првиот тест на коронавирусот и по 35 дена се затворени дома а полиција секој...
Вести Македонија

Свети Николе бара пункт за тестирање за коронавирус, за да не патуваат жителите до Велес

Слободен печат
Во Свети Николе состојбата со вирусот е загрижувачка. Општинскиот кризен штаб бара отворање пункт за земање на брисеви во Здравствениот дом, со цел оние кои...
Хроника

Жител на Свети Николе наместо да седи во изолација, бил затекнат во угостителски објект

Слободен печат
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против М.Д.(28) од Свети Николе, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело дело...
Вести Македонија Слајдер

Две светиниколски конфекции остануваат затворени до понеделник, се чекаат резултати за 90 работници

Слободен печат
Светиниколските фабрики „Мода” и „Кемтекс” ќе бидат затворени до понеделник, информираше за МИА директорот, Ангел Димитров. Од досегашниот скрининг во двете конфекции се покажа дека...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Стефан од „Некст тајм“ за ова лето ќе ви препорача: На гравче во Жван, на пливање во Љубаништe! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пандемијата на коронавирусот ги затвори границите ширум светот, па така можноста за летување на море ова ќе биде ограничена, а можеби и забранета. Но, тоа...
Вести Македонија Слајдер

Филипче во Здравствениот дом во Свети Николе: Потеклото на бранот се врзува со кластер во Штип

Слободен печат
 Министерот за здравство Венко Филипче денеска го посети Здравствениот дом во Свети Николе, каде се сретна со директорката Славица Панева и со докторите и медицинските...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Затворена фабриката „Мода“ во Свети Николе: 19 лица позитивни на Ковид-19, ќе се тестираат сите 730 вработени

Михаило Донев
Бројот на заболени со коронавирус во Свети Николе се зголемува, а од општинскиот кризен штаб вчера соопштија дека во градот има вкупно 50 заболени, додека...
Вести Македонија Слајдер

Расте бројот на заразени со коронавирусот во Свети Николе

Слободен печат
Во Свети Николе се зголемува бројот на заразени со коронавирусот, на денешната седница на Општинскиот кризен штаб, градоначалникот на Општина Свети Николе, Сашо Велковски ги...