Совет од мажите: Како до перфектен орален секс?

Најкорисните и најискрените совети можете да ги добиете лично од вашите машки пријатели и партнери. Треба да ги погледнете работите од нивна перспектива за да разберете што ги возбудува, што не им се допаѓа и како да им пружите максимално задоволство.

Она што дамите посебно ги мачи е оралниот секс. Можеби си мислите дека тука нема ништо посебно и се работи само за физичка стимулација, но вистината е дека оралниот секс има и психолошка димензија. Мажите обрнуваат големо внимание на визуелниот аспект од овој чин. Најважен е сепак вашиот став кон оралното задоволување. На момците воопшто не им е привлечно доколку го сметате тоа за обврска. Тие сакаат да бидете позитивни ентузијасти и да уживате во она што го правите. За целосно да влезете во машкиот ум, прочитајте ги советите на овие неколку мажи кои ќе ви помогнат да му пружите максимално орално задоволство на вашиот партнер…

„Движете ги колковите. Една од моите поранешни девојки постојано го правеше тоа и секогаш ме возбудуваше. Убаво изгледа и ја разгорува фантазијата.“ – Андреј, 25

„Играјте си со тестисите!“ – Антонио, 32

„Не ги користете премногу рацете.“ – Никола, 34

„Потпомагајте си со рацете додека орално го задоволувате вашиот партнер. Ставете ги дланките околу врвот и нежно стимулирајте го додека пенисот е во вашата уста.“ – Емил, 41

„Користете плунка за да ја зголемите влажноста, што придонесува за чувството да стане уште попријатно.“ – Кристијан, 38

„Одвреме-навреме воспоставувајте контакт со очи. Тоа ќе му покаже на партнерот дека навистина уживате, дури и да не е така. Освен тоа, станува збор за многу секси глетка што го возбудува секој маж.“ – Алек, 28

Нема да можете да добиете поискрени и подиректни совети од овие, така што вреди да ги земете предвид и да ги примените во спалната уште вечерва.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп: Земам хидроксихлорокин како превентива

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат