Со одлична музика и неверојатна забава затворен и овогодишниот Д-фест (ГАЛЕРИЈА) - Слободен печат

Со одлична музика и неверојатна забава затворен и овогодишниот Д-фест (ГАЛЕРИЈА)

Заврши еден од најголемите македонски фестивали Д-Фест. На него се сoбраа голем број на домашни и странски артисти кои со своите настапи на четирите поставени сцени, ја забавуваа публиката изминатиов викенд.

Покрај музиката, посетителите на фестивалот уживаа во изобилство на забавни активности и промоции од најразлични спонзори, кои траеа од рано наутро до доцна навечер. Се одржуваа часови по јога на отворено, креативни работилници и се играа најразлични спортови.

Првиот ден со своите настапи го одбележија Vojko V, Страјк, Кирил Џајковски и Offenbach, кои воедно претставуваа и почеток на фестивалот. Вториот ден и покрај силниот дожд во вечерните часови, од фестивалот информираа дека официјално бил срушен рекордот за најпосетена вечер од постоење на фестивалот. Главни изведувачи таа вечер беа Фолтин, Bad Copy, Mahmut Orhan и Noisia. Вчера со своите настапи фестивалот го затворија Napalm Death, Суперхикс, Hindi Zahra и Akua Naru.

 

Прочитај повеќе

Бил Гејтс: Моите милијарди покажуваат дека економијата не е фер

Слободен Печат

Напад на Хутите во Јемен, 40 мртви

Слободен Печат

„Женскиот марш“ во Вашингтон со критики кон политиките на Трамп

Слободен Печат

Македонци носеле нерегулиран отпад во Бугарија – сопствениците на компанијатa негираат

Слободен Печат

Над 160 повредени во протестите во Бејрут (ВИДЕО)

Слободен Печат

Академик Георги Старделов ја доби Светската награда за хуманизам 2020

Алек Стојковски

Остави Коментар

16 − 16 =

Прочитај повеќе

Силен земјотрес ја погоди Индонезија

Слободен Печат

Приведен новинар кој ја откри локацијата на Макрон

Слободен Печат

Јапонија воведува задолжително спиење на работното место

Слободен Печат

Голема снежна бура во Канада: Затворен аеродромот во Њуфаундленд, илјадници луѓе останаа без струја (ВИДЕО)

Слободен Печат

Солзавецот и водените топови се недоволни: Либанскиот претседател бара војската да ги растера демонстрантите (ВИДЕО)

Слободен Печат

Наезда на скакулци во Африка, најголема во последните 25 години

Слободен Печат