Славниот пар размени емотивни пораки по повод 3-годишнината од бракот (ФОТО) – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Славниот пар размени емотивни пораки по повод 3-годишнината од бракот (ФОТО)

И двајцата по тој повод напишаа емотивни пораки на своите Инстаграм профили.

Познатата тенисерка Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг фудбалерот Бастијан Шванштајгер, денес слават три години од бракот, а по тој повод напишаа емотивни пораки на своите Инстаграм профили.

– Најубавата жена која ми пружи прекрасен живот. Среќна годишнина – напиша Бастиан под заедничката фотографија.

Но, ништо помалку романтична не беше ниту Ана.

– Не можам да верувам дека веќе пројдоа три години. Се радувам на оние кои доаѓаат. Среќна годишнина љубов – напиша Ана.

Да се потсетиме, нивната љубов започна во 2014 година. Се венчаа во 2016 година, а синот Лука го добија две години подоцна. Ана во моментов е во блажена состојба.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close