Шилегов утре ќе го разреши директорот на Дрисла

Актуелниот директор на Дрисла, како што јавија бугарските медиуми, бил содружник во компанијата „Блацион“ ООД во Бугарија и заедно со уште еден македонски државјанин Блаже Игнатов, извршиле нерегулиран увоз на 25 контејнери со отпад од Италија.

Во текот на утрешниот ден ќе биде разрешен сегашниот директор на Дрисла, Горан Ангелов, и ќе се именува нов вршител на должноста, најави денеска градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов.

Инаку, актуелниот директор на Дрисла, како што јавија бугарските медиуми, бил косопственик во компанијата „Блацион“ ООД во Бугарија и заедно со уште еден македонски државјанин Блаже Игнатов, извршиле нерегулиран увоз на 25 контејнери со отпад од Италија.

Бугарското Обвинителство веќе отворило истрага за незаконскиот увоз на отпадот од Италија на компанијата „Блацион“ ООД во која управител е Блаже Игњатовски, кој исто така е претставник во Собир на содружници на депонијата „Дрисла“.

Ангелов за МИА изјави дека не е вистина она што се наведува во бугарските медиуми и негираше дека како директор на „Дрисла“ соработува со бугарската компанија каде е дел од сопственичката структура.

Прочитајте и...  Украинскиот премиер Хончарук повторно поднесе оставка

Прочитај повеќе

Социолозите бараат да се сменат учебниците: Веќе не ги задоволуваат образовните потреби и барања

Слободен печат

Украинскиот премиер Хончарук повторно поднесе оставка

Слободен печат

Грчко вето во НАТО за заедничкото соопштение за поддршката на Турција

Слободен печат

Петровиќ: Економските бенефити се само дел од придобивките кои ги носи членството во НАТО

МИА Агенција

Дачиќ: Не е исклучено коронавирусот да е дел од специјалната војна кон Кина

Слободен печат

Ким: Последиците ќе бидат сериозни доколку вирусот се прошири

Слободен печат

1 comment

m-r.Slobodan Dimitrovski 21/01/2020 - 12:09 at 12:09

Батка по суратот ти се гледа дека си мавнал некоја пара? многу време се задржа на функција шо викаш! кога е бал нека е бал .
Сите крадат па што јас да не сум сакат во умот или во рацете? кој одговарал за нешто во оваа држава па и јас?Да живее ОЈО.

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ердоган тврди дека 18.000 бегалци ја минале границата кон Грција

Слободен печат

Регистрирани уште девет жртви на коронаворусот во Иран

Слободен печат

Пецас: Спречени беа над 4.000 нелегални влегувања во Грција

Слободен печат

Антикорупциска и препорача на Владата да ја преиспита одлуката за именувањето на Хасани за директор на Финансиска полиција

Слободен печат

Уште една пациентка со респираторна инфекција се јавила на Инфективна, патувала во Северна Италија

Слободен печат

Иранскиот пратеникот кој беше заразен со коронавирус почина