1 C
Скопје

Северина поради објавување на фотографии од синот мора да плати 208.000 евра

Хрватската пејачка Северина Којиќ која го загуби старателството над синот Алексадар (8) во ноември 2019 година, како што во пресудата беше тогаш наведено, поради неподобноста да води грижа за детето, продолжи и понатака да ниже прекршоци.

Северина со синчето / Фото: Инстаграм @severina

Како што дознаваат медиумите, Којиќ поради објавување на фотографии од синот, што претходно и беше забрането од страна на судот, бидејќи како што велат ја загрозувала неговата безбедност, доби парична казна која и ја одреди судот во Хрватска, а бидејќи пејачката продолжи со објавите на социјалните мрежи, судот и одреди секоја наредна казна да се дуплира.

По осмиот прекршок, Северина е должна на Хрватска да и плати 208 000 евра, а пресудата е потврдена и од Второстепениот суд во Дубровник.

Прочитајте и...  Хидрогел лепенки за очи
Фото: Инстаграм

„Првата казна за објава на фотографија на која е Александар чинеше 5000 евра. Потоа за следната беше двојно поголема, па така вкупниот износ на казни досега достигна 208.000 евра“, објавија српските медиуми.

Поврзани вести

Германски научници откриле радарска технологија која може да предвиди мозочен или срцев удар

Слободен Печат

ФОТО | „Што си се омажила ако знаеш дека тепа?“: Герила низ Скопје – #ШтоПравиМВР?

Ирена Трајкова

Дејвид Фостер и неговата сопруга Кетрин Мекфи станаа родители

Слободен Печат

ФОТО: Палома Фејт првите денови од мајчинството ги поминува во агонија

Слободен Печат

Потрошила 60.000 евра на пластични операции: Жените велат дека им ги „крадам“ сопрузите

Слободен печат

Брус Спрингстин доби казна за консумирање алкохол во национален парк

Слободен Печат

Остави Коментар