Сексуалната желба се враќа и со чај

Со состојки кои можете да ги најдете во секоја продавница за здрава храна, можете да си направите пријатни чаеви за подобрување на сексуалниот живот.

Состојки:
Нане
Оригано
Маточина
Линцура
Рузмарин

Подготовка:
Измешајте ги билките во еднакви размери. Eдна кафена лажичка мешавината прелијте ја со зовриена вода и оставете ја да отстои 15 минути, а потоа процедете ја. Пијте по две шолји дневно.

Чај за потенција

Состојки:
Ајдучка трева
Ангелика
Имела
Кантарион
Глуварче
Жалфија
Ѓумбир

Подготвката е на ист начин како за претходниот чај.

Прочитајте и...  Џенифер Лопез ја извади периката – Фановите останаа без зборови (ФОТО)

Прочитај повеќе

„Медена земја“ во „Еден на Еден“: Жителите на Бекирлија нè маваа со камења, не ни даваа да пиеме од нивната чешма! (ВИДЕО)

Слободен печат

Деми Мур покажа дека проѕирното не мора да биде и вулгарно (ФОТО)

Слободен печат

Мерил Стрип стана жешка црвенокоса – Кој би рекол дека има 70 години? (ФОТО)

Слободен печат

Морничави пораки кои би можеле да го уништат Џони Деп – Прво ќе ја удавиме, па потоа ќе ја запалиме!

Слободен печат

Кејт Мидлтон облече патики од 2.000 денари и за само еден час овој модел целосно се распродаде

Слободен печат

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ниту Канада не ги сака Меган и Хари – Полека сите врати им се затвараат!

Слободен печат

Златна Бубамара 2020, на сцената и пред сцената: Сашко Коцев го „избриша“ подот со РЕКЕТ! (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Вечерва „Баклава“ го промовира новиот албум: Гости ќе бидат Дарко Рундек и „Суперхикс“

Слободен печат

Хрватски научник пресмета колкави се шансите да починете од коронавирус

Слободен печат

Русковска се изнасмеа на „Златна Бубамара“- На менито на Сашко Коцев и аферата „Рекет“ (ФОТО)

Слободен печат

Вознемирувачко видео: Бритни Спирс си го скрши стапалото додека танцуваше

Слободен печат