Седумдесет и четири години од крајот на ѕверствата на Хитлер (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Прочитајте и...  Врховниот суд на САД одобри извршување на првата смртна казна на федерално ниво после 17 години

Прочитај повеќе

По два часа гласање излезноста во Гевгелија над 10 отсто

Слободен печат

Андоновиќ: Светот за првпат во историјата спроведува избори во услови на пандемија (ВИДЕО)

Слободен печат

Макрон синоќа имал директен и опасен контакт со жолтите елеци во Париз (ВИДЕО)

МИА Агенција

Јавните паркинзи во Скопје денеска бесплатни

Слободен печат

ЈО: Две лица со автомобил растурале пропаганден материјал-флаери на една од коалициите

Слободен печат

МВР: Досега нема регистрирано нарушување на јавниот ред и мир на гласачките места

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ДИК: Изборниот процес тече без проблеми

Слободен печат

Трагедија во Србија: Петчлено семејство настрада во страотна сообраќајка, бебе и 8-годишно дете загинаа на самото место

Слободен печат

Цивил: Во Чаир членовите на ИО не ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот

Слободен печат

МОСТ : Избирачките места се отворени и гласањето се одвива безбедно, согласно здравствените протоколи

Слободен печат

Шабани: Одзивот до 9 часот изнесува 5,19 отсто (ВИДЕО)

Слободен печат

Велика Британија: Неочекуван пораст на инфлацијата во јуни

Слободен печат