17.8 C
Скопје

Tag : 9 мај

Вести Македонија Слајдер

Денот на Европа 9 Мај и годинава се одбележува во екот на пандемијата, но со бројни онлајн активности

МИА Агенција
Денот на Европа 9 Мај и оваа втора година по ред се одбележува во екот на пандемијата на Ковид-19. Поради рестрикциите, во Брисел и годинава...
Вести Свет Слајдер

Ковид-19 не ги менува плановите на Лукашенко: Белорусија е единствена поранешна членка на СССР која одржа воена парада (ВИДЕО)

Слободен печат
Илјадници луѓе, меѓу кои и ветерани од Втората светска војна, присуствуваа на воената парада во Белорусија, како дел од Денот на победата над фашизмот и...
Спорт Фудбал

Полн „Енфилд“, 30 години чекање, Ливерпул требаше да слави титула! (ВИДЕО)

Слободен печат
До прекинот на сезоната во најсилното англиско првенство играчите на менаџерот Јирген Клоп имаа 25 бодови предност во однос на второпласираниот Манчестер сити. Полн „Енфилд“,...
Вести Македонија Слајдер

Вархеји: Успеавме да го вратиме проширувањето на вистинскиот пат, што доведе до отворање на пристапни преговори со С. Македонија (ВИДЕО)

Слободен печат
И покрај кризата со коронавирусот, успеавме да го вратиме проширувањето на вистинскиот пат со нашата ревидирана методологија, што доведе до отворање на пристапни преговори со...
Вести Македонија Слободна ТВ

Седумдесет и четири години од крајот на ѕверствата на Хитлер (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Слободен печат
...