-1 C
Скопје

Се забели регионот, во БиХ вистинска снежна идила (ФОТО+ВИДЕО)

Во Австрија и Италија од вчера паѓа снег, а на социјалните мрежи се објавени фотографии и видео записи од автопати на кои се гледа како снег обилно паѓа.

Првиот снег за оваа сезона забележан е на врвовите на планините во БиХ, потврди Федералниот хидрометеоролошки завод. На врвовите на Бјелашница може да се види бела покривка која осамна ова утро.

Снегот би може да се очекува и утре, на планините и во високите предели во земјата.

Споре временската прогноза во Македонија денеска не очекува променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен јужен ветер, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Не е исклучена можноста од снег на повисоките планински места.

Прочитајте и...  Дел од Гази Баба денеска без вода

Поврзани вести

Во Словенија 24 лица се отруле со јаглерод моноксид, цел ден биле во соба без вентилација

Слободен печат

Собранието без кворум: Пратеникот Каевски позитивен на ковид, ВМРО-ДПМНЕ не доаѓа на седница

Неколку болници во Полска престанаа со вакцинација, откако не добиле доволно вакцини од Фајзер

Слободен печат

Амбасадорот Талески ги предаде акредитивните писма на генералниот секретар на НАТО

Слободен печат

Филипче: Веднаш почнавме разговори со Лончар околу техничките детали и времето на испорака на вакцините од Србија

Слободен печат

ВИДЕО | Лажна узбуна во САД: Капитол Хил беше еваукиран поради пожар во камп за бездомници

Слободен печат

Остави Коментар