Се породи ѕвездата на мјузиклот „Мама Миа!“: Актерката успешно ја сокри бременоста! (ФОТО)

На 28 септември, Аманда Сејфрид сподели неколку големи вести со своите обожаватели и следбеници. Како што се испостави, популарната актерка во тајност го роди своето второ дете со сопругот Томас Садоски.

„Пресреќни сме што се придруживме на @warchildusa за да објавиме први дека нашите членови на одборот @mingey и @thomas_sadoski го дочекаа своето второ дете на овој свет“, објави ИНАРА на Инстаграм.

Холивудскиот пар сподели изјава и во официјалното соопштение преку интернет.

„Од раѓањето на нашата ќерка пред 3 години, нашата посветеност кон невините деца кои се толку брутално погодени од конфликти и војна е движечка сила во нашите животи“, споделија Томас и Аманда.

Името на бебето и други детали за раѓањето се уште се непознати. Двојката веќе ја има 3-годишната ќерка Нина.

View this post on Instagram

WHAT? HOW? WHEN? OH MY GOD, THIS IS A BEAUTIFUL DAY! CONGRATULATIONS @mingey AND @thomas_sadoski WE'RE SO HAPPY FOR YOU! ❤️❤️❤️ I cried, I honestly cried when I read about this. I mean… Wow. Congrats ✨💕 . . . . ⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ .・。✧ * °・. °・☆・° .・゜* ✧ 。. • ⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀ {Tags} #AmandaSeyfried #Art #Hollywood #Beautiful #Cute #Sweet #Blonde #Perfect #Actress #MeanGirls #LesMiserables #MammaMia #MammaMia2 #Ted2 #DearJohn #FirstReformed #fff #Fashion #Hairstyle #Makeup #EmmaWatson #EmmaStone #LilyJames #RachelMcAdams #MarylStreep #LilyCollins #CateBlanchett

A post shared by 𝑨𝑴𝑨𝑵𝑫𝑨 𝑺𝑬𝒀𝑭𝑹𝑰𝑬𝑫 𝑫𝑨𝑰𝑳𝒀 💛 (@amandaseyfied) on

И Аманда и Томас се долгогодишни поддржувачи на ИНАРА, која обезбедува пристап до спасувачки живот и менувачки живот на медицинска помош на деца погодени од војна.

Инаку, денешното соопштение е изненадување за многу фанови кои не знаеја дека двојката воопшто очекува дете.

View this post on Instagram

Mama Mia 🎣

A post shared by 𝓮𝓭𝓲𝓽𝓼 (@tel.evison) on

Што се однесува до нејзината врска со Томас, Аманда изјавила дека нејзиниот брак се чувствува „уште посилен“ за време на пандемијата од коронавирусот. Тие, исто така, ја прославија својата годишнина во март, додека престојуваа на фарма во близина на Њујорк.

„Среќен 3, Томи“, напиша Аманда ретка слика од дуото како се прегрнува со бакнеж. „Борбата со кози е далеку полесна и е позабавна кога ќе го сториме тоа заедно“.

Прочитајте и...  Седумнаесет совети од Сигмунд Фројд за лечење на анксиозноста и остварување на соновите!

Поврзани вести

Што треба да јадете по вежбање: Храна за обновување на мускулите

Слободен Печат

Како Старите Грци се справувале со депресијата и со анксиозноста

Слободен печат

Научниците открија колку долго коронавирусот се задржува на кожата

Слободен печат

Дневен хороскоп за 24 октомври 2020: На Јарецот нема да му недостига страст, а Бикот конечно ќе мрдне од мртвата точка

Слободен Печат

ВИЦ НА ДЕНОТ: Мерки

Слободен печат

ФОТО: Ќерката на актерот Алек Болдвин повика на гласање со топлес фотографии

Слободен Печат

Остави Коментар