Се породи моделката Ешли Грeм: Близнаците ги донесе на свет во својот дом, по природен пат

ешли трем
Фото: Принтскрин / Instagram

Петчлено семејство! По долго очекување, најавување и фотографирање на бременоста, плус-сајз моделот Ешли Грем утрово ги роди близнаците, кои се втората принова со сопругот Џастин Ервин.

„Јас и Џастин сме толку возбудени што можеме да споделиме дека нашите машки бебиња се тука. Тие се родени рано утрово дома и се среќни и здрави. Одвојувам малку време да заздравам и да се поврзам со мојот сопруг и трите момчиња, но навистина едвај чекам да споделам повеќе со сите вас“, напиша Грем на своите профили на социјалните мрежи.

Греам откри во јули 2021 година дека има бебиња на пат.

„Изминатата година беше полна со ситни изненадувања, големи таги, познати почетоци и нови приказни. Само што почнав да го обработувам и славам што значи ова следно поглавје за нас“.

33-годишниот кинематограф напиша во своја објава каде низ весели зборови ја изрази својата вобуда и љубов.

„Се чувствував толку убаво, моравме да го направиме тоа втор пат. Горд сум на прекрасната мајка што @ashleygraham е и ќе биде – повторно! Те сакам. Нè сакам нас! Сите нас”, напиша Ирвин.

Неговата сопруга на објавата прокоментирала: „Многу е среќна што е се со тебе“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Justin Ervin (@mrjustinervin)

Кога двојката ја прослави својата годишнина следниот месец, Грем ја напиша „засекогаш“. Авторот на „A New Model“ избувна во август 2021 година: „Те сакам неизмерно 11 години. И ќе те сакам уште 100“.

Првата објава за бременост на двојката дојде на нивната деветта годишнина во август 2019 година.

„Тоа беше најдоброто патување со мојата омилена личност во светот. Денес се чувствуваме толку благословени, благодарни и возбудени што прославуваме со нашето СЕМЕЈСТВО КОЕ РАСТЕ! Среќна годишнина, @mrjustinervin. Животот ќе стане уште подобар“, објави водителката на „American Beauty Star“ на објавата за нејзиното откривање тогаш.

Исак пристигна пет месеци подоцна. „Ништо не ве подготвува за тоа колку е магично и интензивно породувањето; Толку сум благодарна што можев да се породам природно во мојот дом со мојот сопруг покрај мене за сите 6 часа труд“, им рече новата мајка на слушателите на подкастот „Pretty Big Deal“ во февруари 2020 година. „Да го држам моето бебе за прв пат е момент кој никогаш нема да го заборавам“.

Грем додаде дека се чувствува „непобедливо“, раскажувајќи како породувањето ја направила посилна и посамоуверена да го постигне потребното.

„Сега кога се породив и го направив тоа природно и почувствував сè, чувствувам дека нема ништо што не можам да направам. На пример, нема ништо што би можело да ми се случи кога ќе кажам: „Ох, тоа е премногу тешко. Не можам да се справам со тоа.“ Поминав низ трудот на породувањето шест часа природно дома. Токму таму во голем стар базен. Не грижете се, не беше на тепихот“, напиша Грем.

Моделот на „Sports Illustrated Swimsuit“ објави слатки снимки од Исак следната година за да го прослави неговиот прв роденден.

„Ги промени мојот живот и моето срце на начини на кои не можев да замислам. Не можам да се сетам како беше животот без тебе. Гледањето како растеш и учиш е најголемиот подарок“, изјави Грем во јануари 2021 година.

Видео на денот