Tag : близнаци

Магазин Магазин слајдер Семејство

Близнаци се, а имаат различна боја на кожата!

Слободен печат
Стејси, 31-годишна мајка од Нигерија, немала поим дека фотографиите на нејзините бебиња родени во февруари лани ќе го обиколат светот. Браќата Даниел и Давид се...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскоп за 29 април – Погледнете што вели хороскопот за оваа среда

Слободен печат
ОВЕН РАБОТА: Полни сте со ентузијазам, уживајте во пријатните моменти и целиот ден искористете го за разговори со пријателите и блиските. ЉУБОВ: Насочете се кон...
Забава Магазин

Жена роди близнаци на 68 години, а нејзиниот сопруг има 77: Никогаш досега немале деца!

Слободен печат
Жена (68) од Лагос роди здрави близнаци, што е прв таков случај во Нигерија, ја пренесуваат светските медиуми ширум светот приказната за пар кој никогаш...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 23 април: Близнаците се подготвени за нови промени, Вагите ќе имаат проблеми со партнерот

Слободен печат
ОВЕН Можно е да не ви е лесно да ги остварите своите планови поради околностите кои не ви одговораат на работа.  Саканата личност има потреба...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскоп за 17 април – Овните ги очекуваат убави вести во љубовта, Стрелците ќе имаат проблеми на работа

Слободен печат
Овен Можете да се надевате на убави вести кога станува збор за работата. Ќе почувствувате големо олеснување. Во љубовта многу сте и посветени на саканата...
Забава Магазин Магазин слајдер

Близнаци родени во екот на пандемијата ги добија имињата Корона и Ковид

Слободен печат
Иако пандемијата од коронавирусот на многумина не им донесе ништо убаво, млади луѓе од централна Индија одлучија своите близнаци родени во екот на пандемијата да...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за вторник, 31 март: Близнаците ги очекуваат проблеми на работа, Овните да внимаваат на исхраната

Михаило Донев
ОВЕН Подобро да бидете трпеливи во комуникацијата со работното опкружување за да немате проблеми. Ако сте во врска, може да очекувате поволен ден во кој...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Кои хороскопски знаци важат за најголеми оптимисти?

Слободен печат
Во периодот кога сите сме во карантин, најважно е да се остане позитивен. Сепак, не сите луѓе можат да гледаат оптимистично во една ваква ситуација....
Вести Свет

Милијардерот кој загуби три деца во терористички напад сега доби близнаци: „Тоа се нашите две мали чуда“

Слободен печат
Данскиот милијардер Андерс Холч Повлсен (47) и неговата сопруга Ана, во мај минатата година се соочија го огромна семејна трагедија. Нивните три деца Алма, Агнес...
Забава Магазин

Тие се како мали деца и во зрели години, но со исклучителни интелектуални способности: Психолошки профил на хороскопските знаци – БЛИЗНАЦИ

Слободен печат
Во друштво секогаш е насмеан и ведар, се радува на новите познанства, новата работа, без проблем ги менува навиките и местото на живеење. Прилагодлив е,...