Руската полиција заплени бетмобил (ВИДЕО)

Видео-снимка на која може да се забележи како полицијата запленува еден таканаречен „бетмобил“ предизвика многу внимание ширум светот.

Во доцните вечерни часови на улиците на Москва можело да се забележи автомобил кој е реплика на возилото на суперхеројот Бетмен од стриповите на Ди-Си, но на полицијата не ѝ се допаднало тоа што возачот го возел без регистарски таблички.

Полицијата го запленила возилото, бидејќи истото не е легално, а со него ракувал 32-годишен маж чиј идентитет не е откриен.

🦇Этому городу нужен герой, которого он заслуживает🦇 Но то в Готэме. В Москве Бэтмена мгновенно принимают полицейские. Дальше – зелёный эвакуатор и штрафстоянка. Чтоб неповадно!

Publiée par Антон Шапарин sur Lundi 24 février 2020

Прочитајте и...  Брачна двојка од Шпанија го победи коронавирусот: Заедно се 65 години, не се одвојуваа ниту во болница

Прочитај повеќе

Препораки за превозниците кои патуваат во земји со среден и висок ризик на коронавирус

Слободен печат

НБ со апел до граѓаните да ги посетуваат банките само кога тоа е неодложно

Слободен печат

ВМРО – ДПМНЕ предлага нови мерки за решавање на проблемот со угостителите

Слободен печат

Одложен најважниот настан на хрватското претседателство со ЕУ

Препораки од Владата за однесување на вработените во производните капацитети

Слободен печат

Вкупно 25 проценти од заразените со Ковид-19 во Романија се здравствени работници

Горан Наумовски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Без јасен договор за Иран состанокот со ОПЕК+ е бесцелен

Слободен печат

Во Њујорк дневно дома умираат и по 200 луѓе кои не се регистрираат

Во Словенија потврдени 36 новозаразени со коронавирусот

Еден случај од Крушено, четири новозаболени во Прилеп

Слободен печат

Зошто Афроамериканците се повеќе погодени од коронавирусот?

Слободен печат

Дополнителни 30 дена притвор за насилниците од Штип

Слободен печат