7 C
Скопје

Разрешена е судијката Татјана Михајлова

Судскиот совет денеска поради нестручно работење ја разреши судијката Татјана Михајлова, дознава „Слободен печат“.

Официјално од Судскиот совет не го соопштија името на судијката. Претседателот на Советот Киро Здравев изјави дека судијката е сменета поради нестручно работење и злоупотреба на АКМИС системот.

Михајлова е позната како судијка која забрани доказите да се користат како докази во постапките на СЈО, а беше главна судијка во „Шамарите во Центар“.

Таа своевремено со по 2.000 евра ги казни обвинителките Катица Јанева и Фатиме Фетаи. Михајлова е судијката која му пресуди и на новинарот Томислав Кежаровски кој беше обвинет во предметот наречен „Ликвидација“.

 

Прочитајте и...  Не се предвидени нови рестрикции за угостителските објекти, но можно е и тоа да се случи, вели Филипче

Поврзани вести

Филипче најави повисоки плати за сите вработени во јавното здравство

Слободен печат

Царовска: Компаниите се подготвени да ги отворат своите врати за пракса на средношколците

Слободен печат

Приведен тетовец кој со возило удрил во возач чие возило било во дефект

Слободен печат

Ќамили: Mладите во Движењето БЕСА имаат целосен опсег на дејствување

Дестан Јонузи

Јалдз Веапоска за „Слободен печат“: Лекарска комора да ми каже каде точно се моите извадени матка, бубрег и јајник!

Мирослава Бурнс

Македонците со бугарски пасоши можат да се вакцинираат во Бугарија

Слободен печат

Остави Коментар