„Рама бегај, преварант“: Погледнетe како беше пречекан Еди Рама во Лондон (ВИДЕО)

Албанксиот прмиер Еди Рама беше пречекан со протести и во Лондон, додека се упатуваше на средбата со премиерите од Западен Балкан, пренесува „Газета Експрес“.

„Измамник, мафијаш“’, ова беа некои од извиците упатени од Албанците, кои ги организирале протестите против Рама.

Рама изгледа изненаден откако се симнуваше од неговото возило за да влезе во хотелот каде треба да се оддржи средбата со премиерите на Македонија и Србија.

Десетици албански емигранти продолжиле со извиците: „Албанска мафија, Рама бегај, Рама дојди долу те чекаме, предавник“.

Еден од демонстрантите вели дека ќе останат таму се додека не излезе Рама, затоа што според него, емигрантите во Англија се чустуваат разочарани од албанското владеење и од објавувањето на аудио-прислушкувањата кои го оцрнија имиџот на земјата.

Прочитајте и...  Пендаровски: Претседателот Трајковски секогаш ќе го паметиме по визијата за успешна Македонија

Рама веќе два дена се наоѓа во Лондон, од каде беше запознаен со новите прислушкувања објавени од „Билд“, во кои се појавува самиот тој и функционери на Социјалистичката партија, кои преговараат за купување на гласови во локалните избори во Дебар, во 2016 година.

Експрес објави и снимка од Факсвеб од протестите против Рама.

Прочитај повеќе

Во Иран приведени 24 лица поради ширење гласини за новиот коронавирус

МИА Агенција

Рио се тресе, ама не од коронавирусот

Слободен печат

Димитров од Чешка: Силна поддршка за земјава за почеток на пристапните преговори со ЕУ

Слободен печат

Сандерс и по дебатата во Јужна Каролина останува пред своите конкуренти

МИА Агенција

Курти нема намера да ги испраќа безбедносните сили на северот на Косово

МИА Агенција

Почина Неџмије Хоџа, сопругата на Енвер Хоџа

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Спасовски: Нема да ги одложуваме манифестациите, ќе ги следиме препораките на Кризниот штаб

Албанија: 13 сомнителни случаи за коронаврус – сите негативни

Слободен печат

Големи инциденти на грчките острови Лезбос и Хиос, над 60 повредени

Слободен печат

Д-р Караџовски: Едно позитивно лице не значи ризик за населението, медицинските служби се подготвени

МИА Агенција

ОФИЦИЈАЛНО: Потврден првиот случај на коронавирус во Македонија

Слободен печат

Прес-конференција на Спасовски, Филипче и Караџовски во Владата (ВО ЖИВО)

МИА Агенција