Пронајдени се двете исчезнати малолетнички, граѓанин ги видел кај паркот во Чаир

Фото: Колаж/Фејсбук

Пронајдени се 12-годишната Аниса и 15-годишната Мелиса кои исчезнаа во четвртокот,  објавија повеќе медиуми, а се очекува информацијата официјално да ја потврди полицијата. Според информациите, девојчињата се пронајдени во близина на паркот во Чаир.

По нив  се трагаше од четвртокот вечерта, откако таткото на Аниса ја пријави за исчезната.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот