Променет сообраќаен режим на патот Групчин – Тетово – Слободен печат
ВестиМакедонија

Променет сообраќаен режим на патот Групчин – Тетово

Променет сообраќаен режим денеска ќе има на магистралниот пат Групчин – Тетово, кај наплатната станица Желино.

Авто-мото сојузот на Македонија информира дека промената на режимот на сообраќај е поради поставување на индуктивни јами на патот.

Променетиот сообраќаен режим ќе важи само еден ден.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close