Принцот Хари конечно ПРИЗНА дека не е во добри односи со Вилијам (ФОТО+ВИДЕО)

Кога принцот Хари ја запозна Меган Маркл пред три години, започнаа и шушкањата дека тој се дистанцирал од остатокот на кралското семејство, па дури и од братот Вилијам. За јавноста, тоа беше малку чудно, бидејќи синовите на починатата принцеза Дијана и принцот Чарлс уште од детството се неразделни.

Сега помладиот брат, во интервјуто за британскиот „ITV“ ги потврди шушкањата и кажа дека не е во најдобри односи со братот.

Вилијам и јас тргнавме по различни патишта. Браќата имаат добри и лоши денови – изјави Хари.

View this post on Instagram

Princess Diana, your little boys are all grown up! I know you must be smiling down from heaven! Thank you for being such a wonderful role model not only to your sons but to women all over the world. You are still my point of reference when I think about a woman who used her platform to make a difference in the lives of others. May your soul continue to guide your sons and your life continue to be a point of inspiration to all. Princesa Diana, seus meninos cresceram! Eu sei que você deve estar sorrindo aí do céu! Obrigada por ser esse modelo maravilhoso não apenas para seus filhos, mas para as mulheres do mundo todo. Você ainda é minha referência quando penso em uma mulher que usou sua plataforma para fazer a diferença na vida de outros. Que sua alma continue a guiar seus filhos e sua vida continue a ser inspiração à todos. #merepresenta #ladydiana #princess #royalwedding #meganmarkle #harryprince #repost

A post shared by Veruska Vicente (@vevicente) on

Иако палатата секогаш негира било какви гласини за несогласувањата меѓу Хари и Вилијам, тој сепак изјави дека стиловите на живот, желбите и верувањата, негови и на братот Вилијам многу се разликуваат. Изјави и дека ретко се гледаат и дека не е чудо што нивниот однос поради големиот семеен и медиумски притисок се променил.

Дел од оваа улога која ние ја играме е носењето на огромен притисок. Неизбежно е да дојде до кавга. Но гледајте, ние секогаш ќе бидеме браќа, јас секогаш ќе бидам тука за него, како што знам дека и тој ќе биде за мене, изјави Хари.

Наводно, до кавга дошло поради тоа што Вилијам не бил воодушевен од идејата Хари де се ожени со Меган.

Прочитајте и...  Ѓукановиќ: Односите со Белград не се добри

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат