Претепан и ограбен фудбалерот на Тотенхем, Деле Али!

Разбојници со ножеви го нападнаа англискиот репрезентативец кој играше билијард со пријателите во неговата куќа..

Како што пренесуваат британските медиуми, еден од најдобрите фудбалери на Тотенхем претрпе голема траума.

Разбојници го нападнаа Деле Али, го претепаа и му ги украдоа неговите предмети, со материјална штета од два милиони фунти.

 

Според „Сан“ сè се случило во ноќта помеѓу вторникот и средата, кога Али играше билијард со своите пријатели во неговата куќа.

Разбојниците провалиле во домот на Али со ножеви и во неколку наврати удирале во главата на играчот на Тотенхем, како и еден од неговите пријатели, додека другите избегале. Деле Али според информациите се чувствува добро, со помали повреди на лицето.

Крадците прво украдоа два часовници на Али, а потоа и накитот на неговата девојка Руби. Полицијата веднаш дојде на местото, но засега нема траги што би ги одвело до сторителите.

Прочитајте и...  Виена со нетрпение го чека победничкиот „танц“ на Ѓоковиќ!

Поврзани вести

Победнички старт на Ѓоковиќ на турнирот во Виена

Слободен печат

Претседателот на ФИФА позитивен на коронавирус

Слободен печат

Објавена листата на најбрзи фудбалери, Мбапе нема конкуренција

Слободен печат

Мурињо во елемент: Во Тотенхем нема место за примадони

Слободен печат

Барселона поради Бартомеу не го донесе Халанд пред три години, го избркал директорот кој договарал трансфер

Слободен печат

За да не загуби 500 милиони долари, сезоната во НБА ќе стартува пред Нова година

Слободен печат

Остави Коментар