Tag : сан

Спорт Фудбал

Претепан и ограбен фудбалерот на Тотенхем, Деле Али!

Слободен печат
Како што пренесуваат британските медиуми, еден од најдобрите фудбалери на Тотенхем претрпе голема траума. Разбојници го нападнаа Деле Али, го претепаа и му ги украдоа...
Спорт Фудбал

Во време на коронакриза се подготвува Лигата на богатите

Слободен печат
Пандемијата на коронавирусот им носи огромни загуби на фудбалските екипи и поради тоа повторно се подгреаја шпекулациите дека најголемите европски клубови планираат конечно да го...
Вести Свет

„Сан”: Турција и достави неисправна заштитна медицинска облека на Велика Британија

Слободен печат
Заштитната медицинска облека испратена од Турција за Белика Британија е неисправна тврди Националната здравствена служба во земјата, а информацијата ја објави лондонскиот весник „Сан”. Велика Британија минатиот месец...
Спорт Фудбал

Ливерпул ќе ја слави титулата на 15 илјади километри од дома!?

Слободен печат
Премиер лигата и натаму е во проблем кој не знае како да го реши поради пандемијата на вирусот Ковид-19. Во прекин е сезоната и овие...
Спорт Фудбал

Капитенот на Јунајтед ќе го пропушти неделното дерби со Сити!?

Слободен печат
Капитенот на Манчестер Јунајтед, Хари Мегваер може да го пропушти големото градско дерби против Манчестер Сити, пренесува „Сан”. Дефанзивецот, исто така, требаше да учествува во...
Спорт Фудбал

Најдобриот странски тим во историјата на Премиер лигата! (ФОТО)

Слободен печат
Во 28 години постоење на Премиер лигата настапувале многу играчи од странство и дефинитивно не е лесен изборот да се одвојат најдобрите 11 фудбалери во...
Спорт Фудбал

Стратегијата на Јувентус за Пол Погба!

Слободен печат
Јувентус сака повторно да соработува со Пол Погба, а во тој трансфер Емре Џан или Адриен Рабио би можеле да бидат како дел од размената...
Спорт Фудбал

Кутињо наредната сезона повторно во Премиер лигата?

Слободен печат
Баерн ќе ја има опцијата за откуп на договорот на Кутињо по истекот на сезоната, но за неговите услуги ќе има уште заинтересирани. Наводно за...
Спорт Фудбал

После Азар, Реал договори уште една ѕвезда на Челзи!? (ФОТО)

Слободен печат
После ангажирањето на Еден Азар ова лето, Реал Мадрид договори уште едно доаѓање од Челзи, станува збор за еден од најбараните играчи за врска во...
Спорт Фудбал

ХАОС: Славниот фудбалер Бартон на плажа нокаутираше тројца! (ВИДЕО)

Слободен печат
Бартон дефинитивно не мирува и учествуваше во нова општа тепачка во текот на една моминска вечер која се претвори во хаос. Во јужниот дел на...