Претепан активистот Љyпчo Пaлeвcки, лекарите се борат за неговиот живот

Активистот и претседател на движењето „Трета“, Љупчо Палевски попладнево е брутално нападнат и претепан, пренесе „Нетпрес“. Тој е во критична состојба во Систина, а лекарите се борат за неговиот живот.

Неофицијално тој бил пресретнат и брутално нападнат пред својот дом на пат кон својата викендичка од непозната група на сторители.

Првичната претпоставка, според „Нетпрес’“ е дека нападот е политички мотивиран.
Прочитајте и...  Во Косово во последните 24 часа 124 биле позитивни, Земај најави поинакви одлуки за Приштина

Поврзани вести

ВИДЕО: Од што заболуваат американските дипломати во Русија и Куба? Сè започнува со губење на слухот

Маријана Митровска

Уште еден велешанец ја загуби битката со коронавирусот

Слободен печат

Детали: Волонтерот кој умре на тестирањето на Оксфорд вакцината, примил друга вакцина

Слободен печат

Алиев: Азербејџан презеде контрола над 22 места во Нагорно-Карабах

Слободен печат

Рамадани: Изјавата на Каракачанов е сериозна, но и апсурдна

Слободен печат

Нагорно Карабах останува воена зона: Турција е подготвена да испрати војска во Азербејџан

Слободен печат

Остави Коментар