Познатата актерка го посети Асанж во затвор „Јас го сакам, тој е добар човек“ (ВИДЕО)

Американската актерка Памела Андерсон, по посетата на Асанж изјавила дека основачот на Викиликс нема фер третман и дека не заслужува да биде во затвор со највисок степен на обезбедување.

Асанж служи казна од 50 недели во затворот Белмарш на југоистокот на Лондон.

Овој затвор го споредуваат со тој на Куба, во кој американските власти ги држеле најопасните исламисти.  Во британскиот “Гвантанамо” се сместени многу опасни затвореници.

Холивудската актерка која и претходно го бранела Асанж, реклa за новинарите дека тој е невин и дека има нефер третман.

„Добро е што го видов, но ова е злоупотреба на законот. Апсолутно е шокантно што не може да излезе од својата ќелија”, рекла таа.

Прочитајте и...  Гласањето во штипскиот затвор се одвива без проблеми

Актерката додаде дека Асанж бил “изолиран од сите”, вклучувајќи ги и неговите деца, и дека немал пристап до какви било информации.

„Тој е добар човек и неверојатна личност. Го сакам и не можам да замислам низ што минува“ – вели Памела.

Тој е во затвор поради кршење на условната слобода, а САД бараат негова екстрадиција поради наводно хакување на компјутерите на Пентагон.

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат