Tag : добар

Забава Магазин

Научно докажано: Доколку имате миленик вие сте добар човек!

Слободен печат
Доколку се грижите за кучиња и мачиња, можете слободно да кажете дека сте добар човек, бидејќи – тоа сега и науката го потврдува! Имено, според...
Еспресо Мода

Шеширот како добар одраз на стилот: Овие 3 модели ќе доминираат оваа сезона!

Слободен печат
Најпопуларниот аксесоар оваа есен и зима е дефинитивно шеширот... Доколку сакате шешири, ќе ве израдува веста дека во модата се вратија на голема врата. Оваа година...
Еспресо Магазин Семејство Хороскоп

Браковите склопени во 2020 ќе траат ЗАСЕКОГАШ: А еве кој ДАТУМ е особено добар за одење пред матичар!

Слободен печат
Оние кои во брачните води ќе запловат на овој датум среќата ќе ве следи во текот на целиот живот. Керолајн Фаулкнер, најпознатиот астролог во Британија,...
Забава Магазин

ВИЦ НА ДЕНОТ: Добар виц

Слободен печат
– Ало, полиција? – Да, повелете! – Ви се јавувам да ми кажете некој виц! – Господине, ова е сериозна институција, ние работиме овде, немаме...
Вести Економија

Што се треба да направите за да бидете добар директор!

Слободен печат
Веб-страницата „Glassdor“, којa им овозможува на вработените преку нивната платформа анонимно да ја оценат компанијата во која тие работат, спроведе студија според факторите за кои...
Еспресо Секс

Секс поза која согорува најмногу калории

Слободен печат
Сакате добар тренинг, но не ви се оди во теретана, пробајте ја оваа секс поза (имаме предлог и за мажи и за жени) и веќе...
Еспресо Шоу биз

Познатата актерка го посети Асанж во затвор „Јас го сакам, тој е добар човек“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Американската актерка Памела Андерсон, по посетата на Асанж изјавила дека основачот на Викиликс нема фер третман и дека не заслужува да биде во затвор со...
Еспресо Здравје

Внимание! Овој чај може да доведе до откажување на црниот дроб!

Слободен печат
Екстракт од зелениот чај може да предизвика оштетување на црниот дроб, соопштија од Европската агенција за безбедност на храна (EFSA). Покрај сите погодности на зелениот...
MacedonianAlbanian