1 C
Скопје

Повторно отворена „Јавна соба“ – групата на која се споделуваа експлицитни фотографии

Во „Јавна соба“ минатата година ова време беа регистрирани околу 7.000 корисници кои си разменуваа експлицитни фотографии од девојки од Македонија, некои и малолетни кога минатата година полицијата наводно ја згасна групата на Телеграм за што пишуваше и „Слободен печат“.

Според последните објави на Фејсбук групата е повторно активна, и го прави истото: размена на експлицитни фотографии, профили од социјални мрежи, лични податоци, адреси и броеви од девојки но овој пат меѓу 5.600 членови на групата.

Полицијата и овој пат е известена но се уште нема официјално соопштение од МВР дека ставиле крај на ваквите злоупотреби и ги пронашле сторителите.

Се преземаат активности за расчистување на случајот со групата „Јавна соба” на „Телеграм”

МВР го откри идентитетот на сопственикот и администраторот на групата „Јавна соба“

Администраторот и креаторот на „Јавна соба“ повикани во МВР

Началникот на СВР Скопје: „Јавна соба“ прво била на Инстаграм и Вибер каде била блокирана

Креаторот на „Јавна соба“ заврши во огласник купи-продај

„Јавете ѝ се, цената е 3.500 денари“: И телефонски броеви на 75-годишни жени злоупотребени во „Јавна соба“

„Јавна соба” група за „забава” или параван за проституција?

Дали во „Јавна соба“ лежи синџир за проституција?

Прочитајте и...  Хоџа: Продолжува поддршката од Турција за македонското земјоделство

Поврзани вести

Шокантно сведоштво: Косовската полиција трага по доктор осуден на 6,6 години затвор за сексуално злоставување на 15-годишното девојче

Илинка Иљоска

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СОДРЖИНА I Ловџика на трофеи ја згрози јавноста: На денот на заљубените позираше со убиена жирафа

И.И.

Професорката Беса Арифи: Важен ден, бидејќи моќен човек како Мијалков заврши со сериозна затворска казна

Слободен печат

Летните тераси повеќе нема да го окупираат јавниот простор

Слободен печат

Дијаспората на БиХ во САД не го сака Германецот Кристијан Шмид за нов Висок претставник во нивната земја

Слободен печат

Русија почна со производство на „Спутник V“ во спреј

Слободен печат

Остави Коментар