Tag : јавна соба

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Креаторот на „Јавна соба“ заврши во огласник купи-продај

Мирослава Бурнс
Додека полицијата утврдува што имало во телефоните на двајцата скопјани што ја отвориле и менаџирале групата „Јавна соба“ на „Телеграм“, фотографијата на едниот од нив...
Вести Македонија Слајдер

„Јавна соба” група за „забава” или параван за проституција?

МИА Агенција
Фотографии и видеа со девојки, од кои некои малолетни, се споделувале подолг временски период во групата „Јавна соба” на социјалната мрежа Телеграм. Некои од фотографиите...
Вести Македонија Утрински Брифинг

Димитрова: Феминизмот е потребен зошто жените се секогаш жртви

Слободен печат
Активистката за женски права, Калиа Димитрова е гостинка во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ и говори за аферата „Јавна соба“ – скандал кој го отвори...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Дали во „Јавна соба“ лежи синџир за проституција?

Мирослава Бурнс
По пет дена конечно е затворена групата на „Телеграм“ каде што се споделуваа порнографски фотографии и сеанси од девојки – и малолетни и полнолетни –...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

„Слободен печат“ дознава: „Јавна соба“ се затвори, но ќе се открива дали е гнездо на малолетничка проституција

Мирослава Бурнс
Групата „Јавна соба“ на мобилната апликација Телеграм е затворена по барање на МВР, дознава „Слободен печат“ од високи извори во министерството. Како што дознаваме од...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Злоупотребени и броеви на 75-годишни жени!

Мирослава Бурнс
Пет дена откако во секторот за компјутерски криминал при Министерството за внатрешни работи беше пријавено дека во групата „Јавна соба“ на мобилната апликација „Телеграм“ се...
Вести Македонија Слајдер

Началникот на СВР Скопје: „Јавна соба“ прво била на Инстаграм и Вибер каде била блокирана

Слободен печат
Информацијата за „Јавна соба“ ја добивме по допрен глас и постапуваме понатаму, рече началникот на СВР Скопје, Ристо Ставревски во емисијата „Топ Тема“. -Имаме досега...
Вести Македонија Слајдер

МВР го откри идентитетот на сопственикот и администраторот на групата „Јавна соба“

Слободен печат
Министерство за внатрешни работи, Сектор за компјутерски криминал и дигитална форензика во координација со СВР Скопје извршија идентификација на сопственикот на групата „јавна соба“ со...
Вести Македонија Слајдер

Администраторот и креаторот на „Јавна соба“ повикани во МВР

Горан Наумовски
Две лица, од кои едниот администратор, а другиот креатор на групата „Јавна соба“ на социјалната мрежа Телеграм, вчера биле повикани во полициска станица. Ова денеска...
Вести Македонија Слајдер

Чулев: Се работи на идентификување на администраторите и модераторите на „Јавна соба“

Слободен печат
Поднесено е барање до компанијата „Телеграм“ со седиште во Лондон да се идентификуваат двајца администратори и двајца модератори на групата „Јавна соба”, а истовремено се...