Популарната серија „Animaniacs“ се враќа на малите екрани: Стивен Спилберг ги зафаќа актуелните теми во општеството (ВИДЕО)

„Animaniacs“, анимираната серија која доминираше на ТВ каналот Cartoon Network пред повеќе од 20 години, се враќа на малите екрани. Премиерата е закажана за 20 ноември на платформата за стриминг Hulu.

Трејлерот ги прикажува сите стари ликови на анимираниот класик од 90-тите: браќата Ворнер, Јако и Вако, и нивната сестра Дот, како и „негативците“ Пинки и Мозак.

Како и оригиналната серија, така и во новата, се комбинира образованието прилагодено на децата со шеги и упади наменети повеќе за возрасни. Приколката дури го исмева самиот концепт на рестартирање, што овој проект го претставува. Исто така, се повикуваат на iPad, Доналд Трамп, Бијонсе, итн.

Оригиналната екипа, која им позајмуваше гласови на саканите херои, исто така се врати во целост, а улогата на извршен продуцент му припадна на Стивен Спилберг.

Прочитајте и...  д-р Владимир Трајковски: Криопрезервација на јајце-клетки - вистинска одлука за иднината

Поврзани вести

ФОТО: Најпознатата домаќинка Марта Стјуарт (79) покажа како изгледа – Нејзината фотографија воодушеви многумина!

Слободен Печат

Хит серијата „Круна“ им го наруши мирот: Принцот Чарлс и Камила повторно нападнати од јавноста

Слободен Печат

Фризурата на Џенифер Гарнер: Актерката ги насмеа своите фанови со фотографија од детството

Слободен Печат

ФОТО| Никол Шерзингер одлучи да ja продаде луксузната вила за 8 милиони долари: Нејзиниот дом ќе ве остави без здив!

Слободен печат

Последните моменти на Бојан од „Амадеус“: Лекарите се собрале околу неговиот кревет, пуштиле песна од бендот и запеале!

Слободен Печат

Галоски руши рекорди, поддржан и од Дејвид Гета на неговите официјални страници!

Васко Спасоски

Остави Коментар