Пендаровски за Апасиев: Штом ми пцуе починат родител, мора да е нашмркан или да му фали нешто

Димитар Апасиев
Димитар Апасиев / Фото: МИА

Претседателот Стево Пендаровски, одговарајќи на новинарско прашање по седницата на Советот за безбедност, го искоментира и пратеникот Димитар Апасиев од Левица кој завчера, јавно на Фејсбук го опцу шефот на државата со зборовите „Пи*ка ти матер“.

Тој тип да ми пцуе починат родител, да ми пцуе гроб на родител, мојата мајка е почината пред десет години, треба или да е нашмркан или да му фали нешто, да не е со сите, изјави претседателот, Пендаровски.

Тој го нарече Апасиев психопат, гнида.

– Ако имаше нешто меѓу нозе ќе ме испцуеше во лице, а не да се крие зад тастатурата. Преку глава ми е такви големи македонски мажиња, рече Пендаровски.

ВИДЕО: Изјава на претседателот Пендаровски по седницата на Советот за безбедност

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот