Пендаровски го доби Клучот на Тирана, Велиај со посебни зборови за македонскиот претседател (ФОТО)

Градоначалникот на Тирана, Ерион Велиај му го подари „Клучот“ на главниот албански град на македонскиот претседател, Стево Пендаровски.

Оваа вест самиот Велиај ја објави на социјалната мрежа Фејсбук при што објави и фотографии од доделувањето на клучот. Тој на неговиот статус напиша дека е среќен што го пречекал Пендаровски.

– Многу сум среќен што го пречекав во општината, во нашиот заеднички дом нашиот пријател, Стево Пендаровски, новиот претседател на Северна Македонија. Имав можност да му го дадам „Градскиот Клуч“ на Тирана како доказ на една отворена врата и на пријателство кое ќе продолжи исто колку и животот – напиша градоначалникот на Тирана, Ерион Велиај на Фејсбук.

Прочитајте и...  Шекеринска од Дебар: Минималната плата ќе биде 20.000 денари

Прочитај повеќе

Заев: Груевизмот и лажниот патриотизам завршија, продолжуваме по вистинскиот пат

Слободен печат

Неофицијални резултати: ХДЗ освои 71 мандат

Слободен печат

Дурловски од Крушево: Јавно ја прашувам Шекеринска дали СДСМ стои зад заложбите на БЕСА со кои се заговара кантонизација на Македонија

Слободен печат

ДАЛИ НИ СЕ ПОДГОТВУВА НОВА КАТАСТРОФА? Во Кина откриен случај на бубонска чума, издадено предупредување од трет степен

Слободен печат

Спасовски: Домашна платежна картичка ќе добијат и пензионерите, стечајците, самохраните родители и невработените

Слободен печат

Николоски: Поддршка на млади земјоделци со неповратни 20.000 евра и до 50 проценти за механизација

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нетанјаху: Израел е во вонредна состојба поради Ковид-19

Слободен печат

Брима Галуп: СДСМ и БЕСА имаат предност од 6.2% пред ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

ИЗБОРИ ХРВАТСКА: Според излезните анкети ХДЗ води

Слободен печат

Вo Хрватска 57 новозаразени со коронавирус

Слободен печат

Шекеринска: Владата стои на располагање за Битола

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат