7.1 C
Скопје

Tag : стево

Вести Македонија

Пендаровски: Банките треба да имаат свои редарски служби

Претседателот Стево Пендаровски на денешната прес-конференција наведе дека во рамки на Централниот кризен штаб се размислува сите банки и сите приватни стопански субјекти да бидат...
Вести Македонија

Вучиќ до Пендаровски: Стево што ќе ти е превод кога десет пати подобро зборуваш српски (ВИДЕО)

Слободен печат
Во рамките на дводневната посета на Пендаровски во Србија, македонскиот претседател одржа заедничка пресконфренција со српскиот лидер Александар Вучиќ. Пред самиот почеток на конференцијата, српскиот...
Вести Македонија

Пендаровски: Правиме усилби уште од прв ден да добиеме средба со Макрон

Слободен печат
Претседателот Стево Пендаровски смета дека датумот за предвремени парламентарни избори не треба да се поврзува со ратификацијата на договорот за членство на Северна Македонија во...
Вести Регион

Пендаровски го доби Клучот на Тирана, Велиај со посебни зборови за македонскиот претседател (ФОТО)

Слободен печат
Градоначалникот на Тирана, Ерион Велиај му го подари „Клучот“ на главниот албански град на македонскиот претседател, Стево Пендаровски. Оваа вест самиот Велиај ја објави на...
Вести Македонија

Претседателот Пендаровски го честиташе Денот на Армијата (ВИДЕО)

Слободен печат
Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска се обрати на централната свеченост што по повод 18 Август – Денот на Армијата на Република Северна Македонија...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Познато е каде ќе биде Пендаровски за 2-ри Август

Слободен печат
На 2-ри Август 2019 година, во Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, Вила Водно, со почеток во 11:30 часот ќе се одржи централна манифестација...
Вести Економија

ССК: Јакнење на економската дипломатија со квалитетни кадровски решенија

Слободен печат
Владеење на правото и борба против корупцијата, зајакнување на економската дипломатија, демонстрирање проактивно лидерство, како и минимизирање на поларизацијата во општеството предизвикана од континуираните политички...
Вести Култура Македонија

Пендаровски и Заев со сопругите во друштво на виолинистката Ванеса Меј (ФОТО)

Слободен печат
Овогодишното Охридско лето го отвори светски познатата виолинистка Венеса Меј. Премиерот Зоран Заев и претседателот Стево Пендаровски, со сопругите уживаа во нејзиниот настап, а подоцна...
Вести Македонија

Пендаровски се сретна со германскиот претседател Штајнмајер (ФОТО)

Слободен печат
Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Сојузна Република Германија, денеска во Берлин оствари средба со претседателот на Сојузна...
Вести Македонија

Пендаровски во официјална посета на Германија

Слободен печат
Претседателот Стево Пендаровски денеска и утре ќе престојува во официјална посета на Сојузна Република Германија. Како што информираат од неговиот Кабинет, тој ќе оствари одвоени средби со германскиот...